Maksa tsüst, sapiteed, soolestik 16.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Uuringud näitasid, et mul on maksa peal s.t eespool ülemise ribi all 7mm suurune kõvakoega tsüst ja see teeb mulle tihti valu. Samas avastati, et sapiteed ei tööta hästi. Kui käin wc siis jääb mulje, et jämesool nagu ei töötaks sest väljaheide on väga peenike ja üheltpoolt nagu kanditud terava servaga.Wc-s suurel hädal kin mitu korda päevas. Kohukinnisust ei ole.
Palun Teie soovitust, sest elan ajutiselt skandinaavias ja siin on raske abi saada. Terve aasta käisin ja nurusin saatekirja uuringutele ja maks valutas pool aastat. Kas on vajalik maksa tsüsti puhul biopsia?Siin öeldakse, et midagi pole vaja.
Olen 46 aastane.
Lugupidamisega ja edu TEile soovides.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Elame siin Eestis ka päris rahuldavalt. Vähemasti arstiabi on meil kättesaadav, suisa kirjateel.
Maksa tsüsti ei pea ravima. Kui valutab, siis mõnikord punkteeritakse ja süstitakse tsüsti ravimeid.
Milles seisneb sapiteede halb töötamine - ei saa teie kirjast aru. Kindlasti ei ole see seotud väljaheite muutustega. Viimase küsimuse täpsustamine nõuaks anaalkanali inspekteerimist ja kaebuste täpsustamist.
Edu teilegi, dr Kariis