maohaavandi kahtlus 10.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

elukaaslasel algas paar kuud tagasi tugeva kõhulahtisuse ja kõrvetistega haigus, millele ei suutnud piiri panna ei tammekoore tee,ei söetabletid. Ainus mis hetkelist leevendust tõi olid Immodium tabletid. pidevalt on kaebusex raskustunne maos. Suure vea tegin viimase tugevama kõhulahtisuse ajal. andsin talle pipraviina. (pipart viinapitsi põhja ja peale kallasin teguilat, sest lihtsat viina kodus polnud) Ta jõi selle väikse koguse ära. Kõhulahtisusest sa sellks ööks lahti, kuid asemele tulid tugevad kõrvetised. Isegi Renny(kõrvetiste vastased närimis tabletid) ei aidanud enam. Varem aitasid. Ja hommikul oli lahtisus uue hooga kohal. Aga valud mao piirkonnas polnud enam nii tugevad. Pidevalt vaevab teda väsimus. Kunagi tarvitas Bittneri palsamit ja ütles et aitas.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kahtlus maohaavandile on põhjendatud. Abikaasat tuleb lähemalt uurida. Gastroskoopia on vajalik.
Dr Kariis