kaksteistsõrmiksoole haavand 03.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Sain teada alles hiljuti, et mul on kaksteistsõrmiksooles suur haavand, kuid seda ei tea, kui kaua, sest sellised valud esinesid ka juba kaks aastat tagasi. Mind huvitab see, et mida ma tohin süüa. Enamasti on kirjas, et sööge magu mitteärritavaid ning kegesti seeditavaid toite. Küsimus, mis on konreetsed toiduained, mis võiks jätta menüüst välja. (Olen 19- aastane)

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Dieedi osatähtsus haavandtõve ravis on jäänud tahaplaanile. Kaasajal on head ravimid edukaks raviks. Iga gastroenteroloog on pädev selles küsimuses nõu andma.
Toit olgu mitmekesine ja nälgida ei tohi!
Haavandtõve ägenemise korral ei soovitata gaseeritud jooke, vältige äädikat, lahjat alkoholi. Suitsetamine ei sobi haigusega kokku.
Head paranemist,
Dr Kariis