Polüüp 18.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tundsin paar nädalat tagasi vasakul ribikontide all valu (pigistavad valuhood) , koos meeletu süljevooluga. Läksin kohe arsti juurde ja tema arvas, et on mao limaskesta põletik ning kirjutas mulle Raniberl-i.Järgmisel päeval oli juba parem. Hommikuti on vaid süda paha .
Täna käisin gastroskoopiat tegemas ja arst avastas , et mul on : prepüloorses osas ja peiloruse limaskest striadena küpereemilised ning suurel kõverikul autrumis ca 5mm läbimõõduga heloomuliste tunnustega madal polüüp laial alusel.
Kuidas peaksin sellega tegelema, et valud enam ei korduks .
Teid vastuse eest juba ette tänades.
Ingrid.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Polüüp ei ole kunagi valu põhjus. Kui see oli seedetrakti valu, siis mingil teisel põhjusel. Teie gastroskoopia kirjelduses on lisaks polüübile muudki normist erinevat. Antud vormis ei ole tegemist täisväärtusliku konsultatsiooniga ja täpsemat vastust ei saa anda. Valude puudumist ei või garanteerida ükski arst.
Lugupidamisega,
Dr. Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Polüüp 3a lapsel?

Meie pojal on esinenud poole aasta jooksul (aprillis 3 päeval ja juulis 3 päeval) kaka peal helepunast verd umbes teelusika jagu või vähem. Kirurg kahtlustas polüüpi seedetraktis. Kuna nüüd pole verd enam ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Ka lastel esineb anaalpiirkonna haigusi näiteks päraku lõhesid, millest võib esineda veritsust. Sageli tekivad taolisek kahjustused seoses kõhukinnisusega.
Veritsuse põhjuse teadmine võimaldab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi