Seedetrakt 10.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mille tagajärjel tekivad polüübid maos ja milliseid häireid nad kaasa toovad? Millele võib viidata "paksem" keel ja päeva jooksul süvenev keeleotsa
"kõrbenüd" karedustunne.
Lugupidamisega A.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Polüüp on healoomuline kasvaja, mille tekkeks peavad olema organismis sobivad tingimused. Sageli võib olla tegu geneetilise soodumusega. Polüüpide puhul arvatakse, et need võivad muutuda pahaloomulisteks. On tõestatud, et polüüpide eemaldamine vähendab vähki haigestumist.
Maitsetundlikkuse häiretel ei ole ühest kindlat seost seedetraktihaigustega.
Kõike head, dr Kariis