kõht valutab 14.08.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 25 aastane naine. Nädal tagasi hakkas mul kõht tugevasti valutama. Valutab siis kui tühjaks läheb ja ka peale söömist on halb näriv tunne sees. Hommikuti on süda paha(rase ei ole). Päeval olen väga väsinud, öösel ärkan mitu korda ebamugavustunde pärast kõhus. Möödunud aastal umbes samal ajal oli sama asi ja arst ütles, et see on tingitud mao ülihappesusest. Küsimus: Kuidas seda ravida, mida tohib selle ajal süüa-juua? Kas on vaja arstile rääkida?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Kui te veel tänakseks terveks pole saanud, siis soovitan pöörduda gastroenteroloogi poole ja panna vaim valmis mao endoskoopiliseks uuringuks. Kaebused viitavad seedetrakti haigusele. Kui vaevused on juba kadunud, siis tasub oodata uute valude ilmumist ja minna siis. Ubes ravida ei ole otstarbekas. Kaasajal on häid raviskeeme, aga nende rakendamiseks tuleb ikkagi täpsustada, mis haigusega tegu. Ärge kartke!
Ja veel - kui te suitsetate, siis jätke maha!
Dr Kariis