imelikud kõhuvalu hood 19.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen mures oma mehe pärast. Nimelt on tal juba kolmas kord mitu ööpäeva kestev kõhuvalu. (Intervall on 1-3 kuud) Sümptomiteks ütleb ta, et ei saagi täpselt aru kust valutab, kuid rohkem paremal pool keskel. Ise tunneb end väga nõrgana ja väsimus on suur. Samas aga palavikku pole. Iiveldust ega oksendamsit pole. Ütleb ainult, et kõhus nagu kisuks keegi ning et kõht oleks nagu paistes ja pea selline uimane. Valu algas üleeile õhtul ning valutab ühtlaselt siiani...püstitõustes on rohkem tunda. Kõht kinni ega lahti pole, kuid on puhitused. Millest selline valu võib olla...mis rohi võiks aidata? Siiani olen talle annud paratsetamoli, söetablette ja ibuprofeni, ükski pole aidanud. Tänud ette!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Taas meenutan, et ma kirjateel ei pane diagnoose ega määra ravi. Kui on tõsine probleem, siis tuleb arsti külastada.
Lugupidamisega,
dr Kariis