Polüübid 02.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul lõigati jaanuaris pärasoolest kaks polüübi, aga nüüd on üks juurde kasvanud ja suhteliselt pikalt pärasoolest väljas. Nüüd on kaks päeva veritsenud wc-s käies. Kas ma pean uuesti lõikusele minema?
Ja teine küsimus on, mul tuli pärasoolest välja kaks pisikest kuni 4mm pikkused läbipaistvad pisikesed ussid. Mis need olla võivad?

Ette tänades, E.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Tegu ei pruugi olla polüüpide vaid hemorroididega.Nende ravi sõltub olukorrast.Soovitan pöörduda spetsialisti juurde kes saab teha rektoskoopia ehk pärasoole uuringu ja määrab seejärel ka ravi.

Parasiitide esinemine ei olegi nii haruldane kui arvatakse. Nende vastu on rohtu. Suure tõenäosusega on tegu nn. linaluu-ussidega ehk enteroobiustega.
Head paranemist.
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Seedetrakt

Tere!
Mille tagajärjel tekivad polüübid maos ja milliseid häireid nad kaasa toovad? Millele võib viidata "paksem" keel ja päeva jooksul süvenev keeleotsa
"kõrbenüd" karedustunne. ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Polüüp on healoomuline kasvaja, mille tekkeks peavad olema organismis sobivad tingimused. Sageli võib olla tegu geneetilise soodumusega. Polüüpide puhul arvatakse, et need võivad muutuda pahaloomulisteks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi