Pindluu murru paranemise järgne tugev valu 08.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mul oli pindluu murd novembrikuu lõpus ja jalg pandi kipsi. Kipsis olin jaanuari alguseni ja kuni jaanuari lõpuni kandsin igapäevaselt ortoosi. Kuid nüüd, märtsi alguses, tekkis väga tugev valu ning isegi kõndimine ja jalale toetumine on väga-väga valulik. Vahepeal oli jalg täitsa hea ja sain ilusti kõndida ja erinevaid harjutusi teha, kuid hetkel on 3 päeva jalg piinavalt valus olnud. Kuidas saaksin sellest valust vabaneda või mis selle valu põhjused võivad olla või kas liigun läbi valu edasi lootuses et valu kaob ise ära?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Andke jalale paar päeva puhkust - kõndige nii palju kui vaja, nii vähe, kui võimalik. Tehke koormusvabu harjutusi (selili/istudes jala painutamised, sirutamised, sirge jala tõsted vms). Oluline, et valu ei ärritaks.
Raske öelda valu täpset põhjust. Kui tegemist ülekoormusega, peaks valu puhkusega taanduma. Kui valu ei möödu, konsulteerige oma perearstiga.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut