Valutab põlv, õlg ja kovidi süsti koht. 01.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Huitab valu põlves mille asukoht on vasaku põlve siseküljel ja läheb nagu koonuse kujuliselt sissepoole. Valutab millal ise tahab. Määrded ei mõju. Ainuke leevendus on rõhtside. Õlas on ka nagi mingi punkt aga see häirib vähem. Kõik need kohad läksid haigeks üheaegselt.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Liigesvalude puhul mõjub tavaliselt hästi koormusvaba liigutamine. Selili, istudes või seistes sirutage ja painutage põlve 20-30x järjest, 3-5x päevas. Lisaks võite teha selili sirge jala tõsteid 20-30x. Õlavalu leevendamiseks tõstke käsi eest üles ja küljelt üles 20-30x. Tehke neid samuti mitu korda päevas.
Kui paari-kolme nädala jooksul muutusi ei ole, soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule. Füsioterapeut saab täpsemalt teie probleeme hinnata ja vastavad soovitused anda.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut