Miks õlas on ragin ja valus? 13.02.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Põhjus selline, et parem õlg ragiseb ja kui kanda raskusi õlal, nt raskemat seljakotti tekib tugev valu õlga ja kätt on üpris valus liigutada ja ragin õlas muutub ka valusamaks, enamjaolt ei saa siis ka kätt kõrgemale tõsta kui õlg ise, sest valu on päris suur. Liigutades tuleks nagu hästi terav valu ja midagi käiks nagu vastu närve.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Õla ragisemine ilma valuta on tavaline ja üldiselt ravi ei vaja. Kui sellega kaasneb valu, on vaja täpsemalt õlga uurida ja hinnata. Kahjuks nii vähese info põhjal on raske öelda, miks õlg valutab. Enamasti ongi esmaseks raviks harjutused, mida järjepidevalt ja pikemaajaliselt teha tuleb. Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, et teha kõigepealt põhjalik hindamine ja siis saab juba täpsemalt õla valuga tegeleda.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut