Jalg alates põlvest kuni varvasteni krigiseb ja praksub, kui venitusi teha peale raskuste tõstmist 09.08.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Aastal 2018 tegin ühe jala peal rumala peaga ühe jala peal kükke 10x järjest 40 kilose raskusega peale rasket matka, kaaludes ise 60kg. Jalad olen tugevaks saanud jalgrattaga sõites.

Sellel ajal, kui sain tehtud umbes 10 kükki, käis läbi väike praks. Ei olnud midagi valusat, lihtsalt väike värin käis läbi ja oli ka kuulda seda praksu.

Peale paari kuud hakkas järsku põlv valutama. See valutas paar aastat igapäev, kui ma jooksin, tegin harjutusi, hüppasin jms.

Siis pärast tuli idee, et peale omega 3 ja C vitamiini võtmist, mida ma muidu olin igapäevaselt võtnud, võiks võtta ka tsinki ja želatiini. Peale tsingi ja želatiini võtmist hakkas valu vaikselt ära kaduma ja lõpuks kaduski täielikult ära, aga kadumata jäid praksud ja kriginad. Kui seisan ainult selle krigiseva jala peal (samal ajal, kui teine jalg pole maas), krigiseb see jalg rohkem. Põlve juurest on tunda, kuidas põlv krigiseb, kui liigutada isegi hästi natukene jalga. Ja kui liigutada labajalga täiesti ülese, alla, vasakule ja paremale, tulevad ka kriginad ja praksud.

Vahepeal harva aga jalg ka uuesti valutab. See võib ka sellest olla, kui ma pole mõnikord nädal aega järjest omega 3, C vitamiini ja tsinki ja želatiini võtnud.

Muidu valutab ja krigiseb ja praksub ka teine jalg, aga palju vähem. Sain ka selle jalaga kükki tehtud aastal 2018, aga tundub, et see jalg talus paremini raskust. See jalg kuuldavat praksu ei teinud, kui kükki tegin.

Peale selle valutab ka teine jalg

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Soovitan allolevaid tegevusi:

Reie nelipealihase jõuharjutus, üks jalg korraga, siruta, hoia sirutust 3 sek ja lanegta aeglaselt - https://www.youtube.com/watch?v=82IuSLk5zNc&ab_channel=PureGym

Põlve stabiilsust suurendavad harjutused - https://www.youtube.com/watch?v=xcEkQ4-jnT4&ab_channel=RehabScience

Lõpetuseks soovitan pöörduda ortopeedi poole, kes hindaks põlvi ja teeks vajalikud uuringud, et välistada vigastusi, mis võisid 2018 tekkida.

Priit Ailt