Jooksmine peale luumurdu 18.05.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Kas oskate vastata- 6a laps murdis 20.04 pöialluu, sai lahase. Lahas 3nädalat, eemaldati 10.05 ja arst ütles, et 2 nädala ei tohiks jalg suurt koormust saada (hüppamine, jooks jne). Käimine, ujumine, rattasõit lubatud. Minu küsimus järgmine- 25.05 on lapsel jooksuvõistlus 500m- kas ta võib sellest osa võtta, kui enda enesetunne lubab (tal ei ole kordagi valutanud jalg peale lahase eemaldamist, paistetud jala peal on ikka ja selle kohta ütles arst, et ilmselt mitu kuud tekkinud kalluse tõttu. Igaõhtuselt teeme ka viinakompresse). Kui ei, millal võib taas lubada lapsel joosta :) ?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Tore, et paranemine läheb hästi. Kui arsti juhiste järgi 2 nädalat täis saab, ei soovitaks ma kohe võistlema minna, kui see pole väga tähtis. Küll aga võib laps olla laps ja jätkata oma tavapärase eluga. Ei pea enam piirama lapse liikumist/harrastusi. Täielik paranemine võtab umbes 6-8 nädalat (trauma juhtumisest).

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut