Valu vasakus küünarnukis 25.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Umbes 5 a tagasi tegin jõusaalis oma vasakule küünarnukile kuidagi liiga kuid läbi aastate on see taandunud aga vahest harva välja löönud koormuse peale. Paar kuud tagasi võeti mult vasakust veenist verd. Kohe peale vere võtmist oli käis palju valusam kui tavaliselt ning paar järgmist päeva oli verevõtu kohas verevalum ning kätt sirgeks panna ei suutnud. Vaikselt see nädalatega taandus. Suht pikalt oli verevalum ja see muutis oma asukohta liikudes mööda veene päev päevalt sõrmede poole kuni poole tee peal sinna see hajus. Nüüd on nii, et kui ma vasakule käele veidi koormust annan siis lööb see 5a tagune teema välja, mida muidu polnud tunda vahepeal. See on päris kindlasti seotud selle halvasti verevõtmisega aga ma tahakski teilt küsida, et ehk oskate öelda miks see nii on ning kuidas ma peaksin edasi toimima sellega? Aitäh

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Valu tõttu tekivad sageli kompensatoorsed liigutused (valu vältimiseks). Võibolla oli ka treeningpaus? Muutused liigutustes/treeningkoormustes võivad põhjustada vanade vigastuste taastekkimist.
Kuna ma täpset valu kohta ei tea, oletan, et tegemist võiks olla kõõluste ülekoormusprobleemiga. Vajalik on küünarliigest ümbritsevate lihaste treenimine ja venitused. Harjutused ei tohiks põhjustada valu süvenemist, seega raskused ja kordused valida vastavalt valule. Põhilised harjutused on randme tõsted üles-alla (peopesa üles ja alla suunas), palli pigistamine, rätiku "väänamine", käsivarre pöörded ja tegelt kogu käe tugendamine (võib vaadata/lugeda siit https://www.physio-pedia.com/Lateral_Epicondylitis). Soovitan jätkata ka oma treeningutega, kuid kohandada trenni nii, et see valu ei ärritaks. Aidata võib ka masseerimine ja külm.
Kui probleem ei leevene, soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut