Jalavalu 17.01.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, 5 nädalat tagasi võeti kips jalalt ära ning nüüd olen pea nädal ilma kipsita ringi käinud. Mure aga selles et jala valu pole ära läinud ning käin longates ringi. Samuti olen tähele pannud et jalg kisub kuumaks ja punetab vahepeal ning nn "sureb" ära. Mainin ka ära et teen sooja veega jalavanni ning arsti soovitisel võimlen jalaga.Kas see kõik on normaalne või peaksin midagi ette võtma?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Hea oleks küll teada, mis juhtus ja millisest jala piirkonnast täpsemalt räägime, kuid üldiselt võtab taastumine pikemalt aega. Kui jalg on pikalt kipsis olnud ja keharaskust pole kandnud, on uuesti kõndima hakkamisel sellised sümptomid normaalsed. Liigesliikuvuse, jõu ja funktsionaalsuse taastumisel valu kaob. Soovitan pöörduda füsioterapeudi poole täpsemate juhiste ja taastumist kiirendavate harjutuste saamiseks. Kui jalg on saanud liiga palju koormust ja valutab, võib valu leevendamiseks kasutada lokaalselt ka külmakotti (10-15min).

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut