Valu puusas, põlves ja jalatallalt kannal sinine laik 25.07.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutan oma vanaema eest, vanaema on 63 aastane liikumispuudega- terve parem pool halvatud. Kunagi mitu kümend aastat tagasi insult mille tagajärjel jäi terve parem pool halvatuks. Jalg on põlvest kõver ja hetkel on vanaema ratastoolis. Võimles igapäevaselt, kuid nüüd umbes poolteist kuud tagasi jäi haigeks ja haiguse tõttu ei jaksanud enam võimelda siis on tekkinud paremal pool valud, kõige rohkem on hetkel mureks valu puusas ja põlves, kui ennem jõudis jalga tõsta siis enam ei jõua. Ning kõige suurem küsimärk on see, et tal tekkis jalatalla alla kannale sinine laik, valulik-millest see olla võiks?

Kõike head soovides!

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Valude leevendamiseks on soovitatav võimalusel jätkata võimlemisega. Kui ise ei jaksa/jõua, siis passiivse liigutamisega. Oluline on hoida kõik liigesed liikuvana. Sinise laigu tekkimise põhjust Teile nii öelda ei oska. Ilmselt on vanaema tervisliku seisundi tõttu verevalumid kerged tekkima.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut