Seljavalu 17.08.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.teen katusetöid Soomes ja pean pidevalt kummargil olema.nüüd 3 nädalat tagasi käis taks seljast läbi ja nii et ei saand enam püstigi.käisin arstil öeldi et söö valuvaigisteid ja Anti nädal haiguslehte.kuna pold midagi muutunud käisin uuesti arstil ja sama jutt söö valuvaigisteid.
Mul on kummardada valus,kui istun mõnda aega siis raske püsti tõusta,kui keeran kere vasakule järsku käib tugev valu alaseljast läbi ja kui vets lähen on kõht nagu lahti kogu aeg.
Milles võib olla probleem?
Lisan ka et umbes 8 a tagasi oli mul selgroo hulgi murd,vaagnaluu 3 kohast katki ja üks luu oli veel katki.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Ilmselt on tegemist sundasendistest tingitud seljaprobleemiga. Varasem trauma võib seda kindlasti mõjutada ja taastumist pikendada. Valuvaigistid võivad aidata valu leevedada, kuid probleemi otseselt ei paranda. Vajalik on füsioteraapia seljavalu leevendamiseks ja töökoormuse reguleerimine/puhkus (mitte voodirežiim).

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut