kõndimine meniskilõikuse järgselt 19.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

vasaku jala mediaalse meniski rebend. Pärast algsest vigastusest taastumist kaebusi igapäevaelus eriti polnud, välja arvatud korvpallitrennis aeg-ajalt episoodid, kus vasak põlv andis tunda, tekitas ebamugavust ja oli veidi valulik, kuid läks üle 5-7 minutiga.
Tehti lõikus - avastati, et tegemist korvisang-tüüpi rebendiga ja on ka pindmiselt kõhrekahjustust. Väidetavalt kuskil 50% meniskist - sisemisel poolel - eemaldati.

Praegu 6. päev lõikusjärgselt. Saan kõndida päris hästi, valu pole olnud pea üldse. Aga kõndides keharaskuse ülekandel on tajuda õrnalt 'jõnksu' või 'krudinat', mis ei tekita valu, aga teeb muret. Tahaksin, et kõndimine oleks täitsa sujuv, hetkel aga ca 1/3 sammudest sujuvad - siis, kui kõnnin hästi rahulikult või püsti tulles esimesed sammud. Kas see 'jõnks' on ajutine nähtus? Kas saab midagi teha, et see taanduks? Mu emal on üks menisk mitukümmend aastat tagasi eemaldatud ja tema sellist asja ei taju.

Ette tänades

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Iga vigastus ja taastumine on erinev. Operatsioonist on veel nii vähe möödas ja erinevad sümptomid on tavalised. Soovitan jätkata füsioteraapiaga, et tagada põlve täielik taastumine ja funktsioon.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut