VALU SÄÄRES 17.04.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane neiu ning juba üle aasta on mul probleeme parema säärega. Nimelt ei saa ma kükitada. Õigemini kükitada saan, aga pärast ei saa püsti. Sääre lihasesse lööb hirmus valu ning mida rohkem on päeva jooksul vaja kükitada (koristamnie, remont), seda tugevamaks valu läheb. Paar korda on isegi valust silme eest mustaks läinud. Mingeid muid kaebusi ei ole, ei käies, ega joostes, ega ujudes ei ole mingit valu, jalg ei sure ära ega midagi, ainult kükitada ei saa. Käisin ka perearsti juures, see vaatas imelikult ja ütles, et ärge siis kükitage, kui püsti ei saa. Peale sellist suhtumist ei ole eriti tahtmist enam arsti juurde minna. Kas siiski oleks vaja jalga kontrollida? Mis võib sellist valu sääres põhjustada? Ega ta mind ei eriti ei häiri, kuid leian, et üle aasta kestnud valul peaks nagu mingi põhjus olema. Millise arsti juurde peaksin pöörduma?

Ette tänades

Silja

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teil oleks vaja pääseda traumatoloogi või ortopeedi vastuvõtule.Valu põhjus võib olla nii lihases,luus kui ka luuümbrises.Kui see valu on sagenenud või tugevnenud,siis soovitan Teil spetsialisti poole pöörduda võimalikult kiiresti.

Lugupidamisega A.Eller