Valu jalas 18.07.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt kuskil 6 kuud tagasi algasid mul paremas jalas valud, nüüd diagnoositi puusaliigeses mõlemapoolsed artroitilised muutused. Hetkel on just sääres täiesti väljakannatamatud valud, ei saa ei seista ega kõndida, perearst on kirjutanud erinevaid valuvaigisteid kui mitte ükski ei tööta. Kas valu sääres üldse võib olla sellest haigusest ja kuidas oleks võimalik valu leevendada?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kõige sagedamini on kirjeldatud valu puhul tegemist närvivaluga, mis saab alguse seljast. Arvatavasti on rötgenis kirjeldatu juhuleid ja mitte valu põhjus. Puusaliigese valu on enamasti tuntav kubeme piirkonnas.
Esmane ravi on siiski tavaliselt füsioteraapia. Vajadusel valuravi (aitavad tugevamad valuvaigistid, kui üldse) ja puhkerežiim - ei tähenda vaid voodis lamamist, pigem tegevuste kohandamist, et valu mitte ärritada.
Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, et hinnata täpsemalt probleemi põhjust. Sellele vastavalt saab soovitada ka valu leevendamiseks harjutusi. Vajadusel konsulteerida ka neuroloogiga.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut