Nõksuv põlv ja tuikav närvivalu 23.09.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, minul hakkas umbes 4-5 aastat tagasi parem põlv trepil astudes nõksuma ja oli algselt ka päris valus. Mingi ajapärast valu kadus ning põlv jäigi trepil astudes nõksuma. Teinekord kui koolitusel või kinos pikalt jalg üle põlve istun, surve nt ka vasakule poole, siis olen tundnud kerget närvivalu nö parema puusale. Kui olen muutnud asendit, siis kaob ebamugavustunne, mida teinekord tunda ka jalgades. Aga nüüd mõned päevad tagasi tunnen ka niisama olles parema puusa juures närvivalu, tuikamist, mis paneb ehmuma. Kuhu peaksin nüüd pöörduma, mis võib selle põhjus olla? Kas parem põlve liiges, kõõlus vms? Tänades vastuse eest

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal soovitan pöörduda füsioterapeudi poole, kes hindaks põlve stabiilsust. Lisaks testiks puusa ja selgitaks välja valu põhjuse. Võimalik, et põlv on ebastabiilne ja puus kompenseerib seda, mis on hakanud nüüd selle tõttu valu tegema.

Tervitades,
Priit Ailt