Beebi liigesed kraksuvad 30.08.20 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on kuue kuune tütar, viimased kolm nädalat lapse liigesed kraksuvad. Täpselt selline tunne, et lapse jalg käib kuskilt ühenduskohast välja, nagu ka meil kui valesti istume vahest.
Hirm on suur ja ei oska välja mōelda millest see on. Juhtub eriti kui istub või on kõhuli ja jalgu liigutab.
Perearstile pole saanud veel nohu tõttu ning mure painab iga päevaga järjest rohkem.
Laps saab d-vitamiini kuigi vahest on mõned päevad ununenud, samas saab aptamili kus ka see sees.

Arst vastas:

Gerly Truuväärt

dr Gerly Truuväärt

Kiropraktik

Confido tervisekeskus

Tere! Kirjast ei selgu, kas teie laps pöörab eakohaselt üle mõlema külje ning proovib teha roomamis liigutusi ja et see ei tekita temas valu aistingut. Kui teie tütar sööb hästi ning on oma eale vastavalt aktiivne siis viitab see sellele et teie lapsega on kõik hästi. Mingil määral naksumine on liigestele loomulik. Südamerahu ja kindluse mõttes soovitan teil tulla vastuvõtule, kui peaks tekkima vajadus edasi suunata siis arutame seda koos.