Taastumine peale põlvekedra murdu 09.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Kukkusin 2 nädalat tagasi ning murdsin põlvekedara(praktiliselt nihketa murd, maksimaalne diastaas kuni 2 mm). Põlve painutamise vältimiseks oli jalg kipsis. Vastavalt juhendile võeti täna kips maha ja pandi ortoos. Emo's käies saadud juhendi järgi võib jalale toetuda aga mitte raskust kanda veel 4 nädalat (kokku 6). Aga millal ja kui palju võin jalga painutada?
Peale ortoosi eemaldamist on kavas veel röntgen ja taastusravi.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Koormusvaba põlve painutamine-sirutamine vastavalt võimalusele, oleneb suuresti tursest ja valust. Esialgu ootaks traumast 3 nädalat ja alustaks siis vaikselt põlve liigutamisega. Liigutamise ajal valu/ebamugavustunne 10 skaalal kuni 5. Põlve liigutamist toetab kindlasti jalale toetamine.

Priit Ailt