Labajala ja põlve valu 11.02.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Minu tervisehädad said alguse 2018 septembris kui hakkasin tundma valu paremas jalalabas.Valu oli varvastes ja jalalaba välisküljes.Jalavalu on selline nagu oleks luuvalu.Mõne aja möödudes hakkas valutama põlv.Liigutades krudiseb.Pöördusin perearsti poole.Perearst suunas mind reumatoloogi juurde.Seal tehti mulle vereproov ja nädala pärast öeldi et liigestega probleeme mul pole.Küsisin põlve kohta ja siis kirjutati mulle Glucadol 400 mg.Ei mingit muud uuringut.Helistasin uuesti perearstile,et mis edasi teha sest jalavalu hakkab väljakannatamatuks muutuma,valu juba lööb kõndides kanda,ainus asi mis pisut valu leevendab on viinasokk.Perearst andis mulle uue saatekirja ortopeedi juurde aga aja sain alles 26.aprilliks.Mure on suur kõik võtab nii kaua aega aga valu läheb aina suuremaks.õhtuti ei taha enam kõndida sest see tekitab valu.Mis võiks olla minu valude põhjuseks.

Arst vastas:

Gerly Truuväärt

dr Gerly Truuväärt

Kiropraktik

Confido tervisekeskus

Tere! Môistan, et teie jala valu piirab liikumist ja elu. Küsimusest jääb mulle ebaselgeks kuidas valu sept. 2018 alguse sai ning kas lisaks pôlvele on veel teisi kaebusi olnud ( nt alaselg- tuhar). Kui jalalaba liigeste omavaheline liikumine on häiritud, siis pikema aja peale kannatavad ka teised liigesed ( pôlved). Kiropraktik peaks liigese liikumist testima ja vaatama- vôimalik, et mure on kiropraktiku juures lahendatav.