Põlve menisk 20.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 35 aastane, kooli ajal tegelesin kergejõustikuga.Põlv hakkas valu tegema eelmise aasta juuli lõpus, kui tegelesin aktiivselt aiatöödega(rohisin, niitsin muru...). Augustis lasin teha põlvest pildi, mis näitas kunagist pisitraumat, millest ise ei tea nagu midagi. Augustis kirjutas reumatoloog kümneks päevaks "Movalist"ja määrimiseks"Voltareni".Valu muutus päev-päevalt hullemaks, kuni enam ei saanud trepist üles ja kükitamine polnud ka enam võimalik. Septembris tegi kirurg kaks süsti.Oktoobris külastasin ortopeedi, põlves nagu torkis koguaeg midagi. Oktoobri lõpus tehti mulle Meremeeste haiglas operatsioon. Väljavõte haigusloost-TEOSTATUD:Lateraalse meniski patoloogilise osa eemaldus. Acuflex ga lahtine kõhreosa eemaldatud, pind silutud. Fractuuri ala debridement shaverigakuni veritsuseni. Liiges loputatud 1l füsioloogilise lahusega. Nüüd põlv lihtsalt vahest tuikab valutada. Tundub nagu pole ikka veel kõik korras. Mida nüüd veel teha.

Lugupidamisega Kati Hiiumaalt.

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Kõige paremat nõu saaksite ikkagi arstilt, kes on Teid opereerinud. Ainult väljavõttest jääb tihti väheks, et mõista kõike , mis põlveliigeses on juhtunud ning mida kirurg on teinud. Ka edasise ravi soovitused peaksite saama just temalt.