Alaseljavalud 22.12.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud kerge skolioos vasakule ja alaseljas on kerged valud, mis on ka suguelundites aegajalt. Kas põrandal lamades puhkamine seljale on parem kui jalad on toolil nagu lisatud failil pildil või jalad hoida ka põrandal sirgelt. Tänud ette vastuse eest.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kui lamate selili jalad kõrgemale pinnale toetatud (nagu pildil) langeb seljale vähem koormust, seega võiks olla see asend eelistatud. Lisaks võite alaselja alla asetada rulli keeratud rätiku, mis alaselja nõgustust pisut toetaks.

Tervitades,
Priit Ailt