Väsimusmurd 15.01.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, mul on väsimusmurd. Sooviks teada, kui kaua see tavaliselt kestab? Mul on pöia piirkonnas. Häirib see, et valus on astuda. Öösel on raske uinuda. mida tee mulle soovitaksite, et olukorda parendada? Kas peaksin võtma mingeid ravimeid, määrima mingeid kreeme? Vigastus oli paremal pool, hoian nüüd ennast paremale poole.Või oskate soovitada mulle võimlemis harjutusi? Asun välismaal antud hetkel. Pean tööle tagasi minema.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Väsimusmurd diagnoositakse reeglina röndgeniga ja selle paranemist saab jälgida samuti röndgeniga. Raske on öelda, kaua selle paranemine aega võtab aga kindlasti ei tohi jalale koormust anda, kasutada lahast või ortoosi. Kui kaua lahast/ortoosi kasutada sõltub murru suurusest ja seda määrab tavaliselt ortopeed/ traumatoloog.

Senikaua võib kasutada valu vastu põletikuvastaseid valuvaigisteid ja teha valu piirkonda külmakompressi (jääkott, mitte külmageeli). Mingeid harjutusi teha pole vaja, tuleb lihtsalt oodata, et murd taas kinni kasvaks.

Tervitades,
Priit Ailt