Randme trauma 23.10.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kukkusin 2016 aasta talvel jääl vasakule randmele, mille järgselt käis terav valu, tekkis paistetus ja tohutu valu, mis ei möödunud. Käisin arsti juures ning luumurdu ei tuvastatud, räägiti, et tegu on väiksema mõraga ning põletikuga. Kirjutati välja ortoos, valuvaigistid ja öeldi, et peaksin välitama ülekoormust. Suuremad valud kestsid 2 kuud pärast kukkumist ning siis oli mõnda aega rahulik. Nüüd olen taas seisus, kus ranne on paistes, pöörata ning liigutada praktiliselt ei saa, tohutud valud igas asendis. Püüdsin suhelda perearstiga sel teemal, kuid õde andis teada, et arst on 2 nädalat eemal ning õde ütles, et polegi mõtet perearstile minna, parem kirjutab mulle tugevamad valuvaigistid ning pean vältima liikumist. Kuna ma olen siiski 24-aastane, siis sooviksin ma püsivamat lahendust, tahan saada terveks, mitte valuvaigistitest sõltuda. Kas oskate soovitada, kuhu ma peaksin oma randmevaludega pöörduma või mida sellises olukorras teha?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et tuleks kindlasti minna ortopeedi vastuvõtule, kes hindaks omaltpoolt rannet ja määraks valuvaigistite kõrvale veel teisigi ravi võimalusi - näiteks elektriravi/ laserravi. Soovitan pöörduda Spordimeditsiini SA või Ortopeedia arstide poole.

Juhul kui ortopeedi juurde aega lähiajal ei saa, siis võtan vastu Füsioteraapia Kliinikus ja saan seal omaltpoolt alustada valuraviga. Senikaua soovitan määrida Diclac geeliga ja teha koormusvabalt randme painutusi-sirutusi, mitte ringliigutusi.

Priit