Tallavõlvi ja seljavalu 30.06.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Seoses seljavaludega (selgroo ümbruse valu, mitte lihaste valu) pöördusin arsti poole umbes kaks kuud tagasi. Lasti teha pildid. Vastus oli järgmine:

12.roided hüpoplastilised.
T7-9 lõpp-plaadid osaliselt lainjad, subkontraalsel vähene skleroos.
T7/8-T9/10 vahemikud mõõdukalt kitsenenud.
Paremal T9 kostovert. liigeses vähese artroosi leid.
Nimmelülide lõpp-plaadid ühtlased.
L5/S1 vahemik kitsam - algav spondüloos võimalik, fassettliigesed ii.

Selle peale ütles perearst, et selg ei tohi põrutust saada. Olen teinud trenni edasi, 5 rütmi tantsu, mis tegelikult on olnud ka põrutus/koormus seljale. Samuti olen teinud rattasõitu ja capoeirat.

Lisaks tekkis parema päka ja jalavõvi valu ning kui toetan vasakule jalale, siis tunnen teravat valu alaseljas. Kõndides toetan paremat jalga maha ainult talla parema osaga, et valu vältida. Samuti tunnen seljavalu ka magamisasendis end pöörates. Jalavõlvi valu tekkis pärast koormust jalale (45 km jalgsimatk). Varem sellist pidevat valu ei ole olnud. Tallavõlv on aeg-ajalt teinud valu, justkui lihased oleksid lühikeseks jäänud ning tald on ka krampi kiskinud. Loomulikult on mul kõrge tallavõlv.

Millised oleksid vajalikud harjutused seljale ja kas oleks vajadust ka ortopeediga konsulteerida?

Ette tänades!

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kogu see jutt, mis Sa mulle kirjutasid on päris kirju ja seega soovitan sellise murega pöörduda füsioterapeudi poole, kes Sind kehaliselt ära hindab ja vastavalt sellele määrab harjutused. Siin interneti vahendusel ma ei saa väga selget pilti Su selja liikuvusest ja lihaste balansist.

Kaebused on Sul pigem tõsisemad ja probleemiga tuleks kindlasti lähemalt tegeleda.

Tõenäoliselt tuleks teha kompleks ravi - üks osa manuaalselt (massaažid, manuaalteraapia jne), teine osa iseseisev treening.

Esialgu soovitan pöörduda füsioterapeudi poole, kes siis annaks oma poolse hinnangu, kas on vajalik ka ortopeedi vastuvõtt või mitte. Tean, et Füsioteraapia Kliinikus on lähiajal veel vabasi aegasi Sirli Hinna juurde, kes oskaks sellise asjaga tegeleda.

Tervitades,
Priit Ailt