Sääreluu murd 20.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 26 a naine.Kevadel murdsin oma sääreluu(kinnine nihketa murd).Jalg oli 3 kuud kipsis.Nüüd olen juba kuu aega kipsist vaba

olnud.Käimisel on endiselt abiks kargud.Murd on küll kokku kasvanud ilusti.

Jalasäär on tunduvalt peenem kui tervel jalal,labajalg aga paistes.Lisaks paistetusele on ka jalg punaka värviga.Jalale toetumine teeb tugevalt valu.

Täidan kõiki arsti poolt antud ettekirjutusi-käin võimlemas,määrin salviga,teen

vanne.Muret teeb jala paistetus.Kas on normaalne,et paranemine võtab nii palju aega? Perearsti arvates oleks küll juba aeg ilma karkudeta hakkama saada.Mida saaksin teha,et kiirendada paranemist?

Teid ette tänades Krista.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Labajala turse on ilmselt seotud lihaste kõhetumisega.Reie ja sääre lihaste toonuse tõstmiseks peate palju vaeva nägema.Kui võimlete igas ärkveloleku tunnis 5 min.,siis võib öelda,et see on piisav.Jala vannidega olge ettevaatlik -liiga soe ei tohi vesi olla,see soodustab turse teket.4 kuud sääreluude paranemiseks ei ole sugugi pikk aeg.Kannatust ja indu harjutamiseks!

Lugupidamisega A.Eller