Suure varba nukk 02.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

40 a. mees. Viimase aasta jooksul olen märganud vasaku jala suure varba nuki kasvamist, ka on suur varvas ise silmatorkavalt rohkem kõverdunud kui vasaku jala oma. Lapsepõlves kukkus sellele varbale raske raudkang, luumurdu ei olnud. Kas on alust karta, et deformatsioon edaspidi veelgi suureneb? Jalatsid olen püüdnud valida võimalikud sobivad, et need ei põhjustaks seda probleemi. Arsti poole pole pöördunud. Otseseid vaevusi praegu pole, aga kui arvestada sama tempoga progresseerumist, võib neid edaspidi tulla. Kui on vaja arsti poole pöörduda, siis kuhu soovitaksite (asun Tallinnas).

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

On küll karta,et asi läheb hullemaks.Soovitan kindlasti pöörduda ortopeedi poole võimalikult ruttu.

Lugupidamisega A.Eller