Valu puusaliige piirkonnas 08.10.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere !
Tegelen jooksuga(mees, keskiga). Suvel maastikul ja asfaltil võistlusjooksudel (7-15 km) tekkis peale võistlusjookse puusa valu. Tundus, et põrutasin asfaltikattel just mägedest alla joostes puusa (võistlusjalatsid on madala tallaga). Vahepeal kadus valu ära ja ei seganud, kuid peale tugevaid jookse tekib taas. Koht on u. puusaliigese kohal reie eespool küljes, suhteliselt ühes kohas, kuid sügavamal. Jooksu ajal ei sega, kuid peale tugevamat treeningjooksu võtab algul lonkama, paari tunni pärast valu kaob. Käies ei sega ja muul ajal ei valuta. Näiteks peale rattasõitu ei tunne üldse midagi. Peale viimast 10 km võistlusjooksu (taas asfalt) tegin 9 päevase Ibuprof kuuri + Ibutop geel. Ei aidanud. Nii välja ei ravi. Tundub, et valu on sügavamal, kuhu ka geeli mõju ei ulatu.
Millega võib olla tegemist ja kuidas ravida ? Kas lõpetada hooaeg, teha ratas jm alasid ja ehk nii kaob mingi aja pärast ära või õigem on kohe spetsiaalselt ravida, et edaspidi uuesti ei tekiks ?
Tänan ette vastuse eest !

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvatavasti on tegemist liigesvälise haigusega(või algav artroos-vajalik Rö-pilt)Tuleks ikka pöörduda ortopeedi poole,kes vaatab ka kliiniliste testide järgi.Igal juhul läbi valu ja harjutusjärgselt põhjustatud valutekitavaid treeningut ei tohi teha.

Paranemist soovides,Dr.Kaidu Meitern