vana luumurd 22.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

10 aastat tagasi olin raskes autoavariis, kus sai tugevalt kannatada mu vasaku käe küünarvars. Mõlemad luud olid mõne sentimeetri kaugusel randmest purunenud ja tugevalt paigast nihkunud. Olin tollal 8 aastane ja mäletan üpris vähe, tean, et käsi pandi paika üldnarkoosi all. teismeliseeas panin tähele, et vasak käsi on palju nõrgem ja sageli on valus vasakule käele toetudes näiteks maast püsti tõusta. samuti ei kannata ranne raskuseid. Niimoodi annab ta tunda siiani. Leidsin üles röntgenipildi, mis on tehtud nädal pärast luu paikapanemist. Sel on näha, et ühe luu otsad ei ole päris koos. Vahe on umbes millimeeter. Kas see võib tõesti olla valu põhjuseks? Kas sellest pobleemist saab üldse enam lahti?

Ette tänades M.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere,

Ma siiski arvan,et see valu ei ole tingitud 8a tagusest luumurrust.Eks need luuotsad ikka koos on,muidu ei oleks Teil luu kokku kasvanud ja oleks tekkinud "ebaliiges"(muidugi kaasajal ei oleks sellist võimalust lastud tekkida).Teil võib hoopis olla kõõluste põletik.Kuna täpset diagnoosi meil siiski ei ole,on raske ravi soovitada.Aga elastse sidemega võiks ju toestada küünarvart küll.

dr.Kaidu Meitern