seljavigastus 22.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

14 aastane poiss kukkus kolm nädalat tagasi võrkpalli mängides seljale. Nädala pärast andis selg veidi tunda ja veel nädal hiljem andis valu tunda ka jalga.

Käis arstide juures ja röntgenipilt näitas, et kaks selgroolüli on nihkunud. Otsest ravi ei määratud, anti nädal aega koolist vabaks ja kästi olla võimalikult palju pikali. Millegipärast ei usu ma, et see lülid paika paneks. Kuidas oleks võimalik ravida nii, et spordipoiss varsti taas platsil oleks? (külastatud arstid on Ida-Virumaalt)

Parimate soovidega murelik õde.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilmselt on Teile lähim spetsialist Tallinnas lastekirurg Härma(osak.juhataja Mustamäel).Väga suur kogemus laste selgade ravis on R.Raiel Magdaleena haiglast.Kindlasti peaks käima juba ravivoimlemine instruktori juhendamisel.

A.Eller