Tühiasi, vist. 12.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tervist! Minul on järgmine viga/probleem või sümptoom jne. Käies mõni maa jala, sõites jalgrattaga või surfates purjelauaga hakkab umbes tunni-paari pärast vasaku talla (päka) all selline tunne nagu oleks veresoon/närv/või kõõlus poolpõiki üle päka aluse luu ja hakkab päris valus, tundub niikui "tuld lööks" talla all. Huvitav mis sellisel puhul teha saaks, muidu ei virise olen üpris terve. See tunne on selline soon käib "krõmpsti" ühele ja teisele poole luud - on päris valus. Selle vastu ma saan ainult muutes oma kõnnakut (hoides õigesti astumast) näiteks astun hoopis jalalaba välisservale, kõrvaltvaatajale tundub niikui ma lonkaks.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ilmselt on Teil tegemist tallaaluse sidikelme(plantaarfastsia) kroonilise ülekoormuse või vigastusega.Peaksite kontrollima või kontrollida laskma oma pöia pikivõlvi.Kui sel on tendents lamenemisele,tuleb muretseda tallatugi.Kõige olulisem on alustada regulaarsete harjutustega pöiavõlvi tugevdamiseks.Võimalik on ka mõne varba painutajakõõluse põletik.Soovitan näidata ortopeedile.

A.Eller

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

Suure varba kõrval kont

Tänu lampjalgadele vist on mul tekkinud kont suure varba juurde. Kui lasta see opereerida, kui kaua kena tulemus kestab. St. Kas see kasvab varsti jälle?

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Enamjaolt kont tagasi "ei kasva"

DR.K,Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: