Valu põlves 27.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Umbes kaks kuud tagasi kukkusin libedaga põlvele ning sain väga tugeva löögi, kuid oma imestuseks ei paistetanud põlv üles ega läinud isegi oluliselt siniseks, arvasin et "pääsesin"õnnelikult.Kuid nüüd on põlv hakanud tunda andma.Rahulolekus on kõik okey,kuid käia hästi ei saa,liigutused on valulikud,eriti jala sirutamine(käin konksus põlvega).Väliselt on põlv nagu põlv ikka,mingeid põletike nähte ei ole.Arvan,et olen kukkunud lahti mõne luukillu,mis nüüd põlves rändab ning teeb valu.

Tahaksin teada,kas artroskoopia on operatsioon,mis nõuab kirurgilt suurt vilumust ning kas ta kuulub nn."keeruliste"operatsionide hulka.Ilmselt tuleb mul lõikusele minna ning olen huvitatud sellest, millist tohtrit valida(eraarst,suure kogemusega arst jne.)

Kas seda lõikust tehakse vaid Tallinna ja Tartu haiglates?Kas seda lõikust peaks tegema vaid Tallinna või Tartu haiglates? Kas kasutatakse üldnarkoosi või lokaaltuimestust?Kas operatsioonijärgsed tüsistused on selle lõikuse puhul sagedased?

Ette tänades põlvehaige.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Artroskoopia on tõesti suurt vilumust nõudev operatsioon.Seda operatsiooni tehakse ka mõnes teises haiglas peale Tallinna ja Tartu,kuid vähemal arvul.Tuimestuse liik (üldnarkoos,spinaalanesteesia) on Teie ja anestesioloogi vahelise kokkuleppe küsimus.Operatsioonijärgsed tüsistused ei ole artroskoopia puhul sagedased.

A.Eller

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

terav ja äkiline põlvevalu

Tere!
Probleem seisneb selles, et joostes ja kohati ka käies esinevad äkilised ja väga valusad valuhood põlves. (tegelen pallimängudega). 3 aastat tagasi opereeriti ja taastati eesmisi ristatisidemeid ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Põlves on väga palju haigusi,selle jutu peale raske konkreetset diagnoosi panna.Arvatavasti kõhre kahjustusega.Võtke 1nädal ibuprofeeni,kui ei aita ortopeedi vastuvõtule.

Dr ...

Loe edasi

valu põlves

10. aasta eest libisesin koolis trepil ning maandusin peale pikemat lendu põlvel. Oli mõni aeg sinine ja paistes, hiljem tunda ei andnud. Sel talvel lumelauaga sõites avastasin, et mäkke ronides tekib ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!Raske vastata.Kas valu on olnud ühekordne seal mäkke ronides-siis võib see jäädagi ühekordseks.Üldiselt ma arvan,et see valu ei ole tingitud 10a tagusest kukkumisest.Kui ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: