Põlvevigastus 02.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

väänasin kaks ja pool kuud tagasi põlve, venitasin sisemist sidet ning ka põlvekedre alust piirkonda: verevalumit polnud. Alguses ei saanud põlve kõverdada.

Tehtud on sonograafia, röntgen ja MRT. Pildid midagi ei näitavat. Saanud olen 10 x ULLi.

Praeguseks on liigutamine valutu, vahetevahel väga harva lööb kiiremini käia üritades otse kõlvekedra alla teravavõitu valu, mis sunnib hetkeks seisatama. Tundub, et põlvekeder ei "libise" kõige paremini, ketra tunneb ka siis, kui püksisäär vastu läheb.

Tean, et te pole selgeltnägija, vaid eelkõige professionaalne kirurg, aga püüdke siiski vastata: kas artroskoopia on mõttekas või läheb probleem aja jooksul üle.

Luule

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere,Luule!

Arvan,et väänamise ajal sai kannatada ka põlvekedra kõhrepind(sellest ka need sümptoomid)Minu arvates praegu küll ei ole artroskoopia vajadust ja probleem peaks kaduma mõne kuu jooksul.Soovitaksinsüüa toidulisandeid,mis sisaldavad glükoosamiini(küsida apteegist,antakse ilma retseptita)

Tervitades,dr.Kaidu Meitern