väsinud jalad 18.12.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 27 a.naine.Sooviks teie nõuannet järgmiste kaubuste kohta.Mul on istuv töö ja nüüd juba umbes aasta on jalad aeg ajalt väga väsinud.Sääremarjad kohe niimoodi valutavad,et ei saa lamada ega istuda,öösel ei leia õiget asendit kuidas jalgu hoida.

Valu tundub olevat nagu närvivalu,aga ei oska täpselt ka öelda.Olen määrinud igasugu kreemidega näit.Fastum aga ei aita. pöördusin ka perearsti poole,tema ütles vaid,et noor inimene tehke sporti. Aga mulle tundub et see ei ole sportimisega seotud.

Umbes 2 aastat tagasi tehti parema jala põlvele atroskoopiline op. kuid põlved on üldjoontes korras,valutavad just sääremarjad.

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Põhjus võib olla erinev.Valu võib olla seotud veenide probleemidega,kuid võib olla ka ortopeediline.Soovitan pöörduda kõigepealt ühe nende erialade spetsialisti pool

Lugupidamisega A.Eller