puusaluu 11.11.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Minu mees (27) käis ortopeedil ja pandi ka röntgeni pildi põhjal diagnoos, kuid kahjuks ei loe midagi välja, kuna ladina keelt ei oska.:)

Mure on sisuliselt selline, et vaadates röntgeni pilti, üks puusaluu on kühmuga, nimelt seal kus peab olema nõgus kaar on hoopis kühm. (Annab pidevalt valudega tunda)

Küsikski nüüd natuke rohkem, kuna jäi arusaamine natuke keelebarjääri taha.

Nimelt olevat see mingi kasvaja (healoomuline?) vist ja seda esinevat väga harva sellises kohas. (tavaliselt küünarluu, põlv või õlg) Kui asi läheb hullemaks tuleb opereerida, aga see pidavat olema väga ohtlik kuna kogu puusaluu võib murduda(?)

Seega, kas on olemas luu(?)kasvaja kui selline? Ja mida see endast täpsemalt kujutab (kui saite midagi minu kirjeldusest aru) Kui tõenäoline on asja hullemaks minemine?

Veel tahaks teada, kes võiks olla Eestis see ortopeed, kes on rohkem puutunud kokku selliste haruldaste juhtumitega, et küsida ka teist arvamust.

Tänud

RR

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks jutu järgi on Rö-pilti raske hinnata,aga arvan,et on tegemist luukühmu või ogaga,mis on suures osas healoomulised.Eestis on 3suurt haiglat,kus tegeldakse ortopeediliste probleemidega:Tartu ülikooli kliinik.Tallinnas-Mustamäe ja Keskhaigla.Eks nende arstid on ka kõige kompetentsemad.

Tervitades,dr.Kaidu meitern