Põlveliiges - artriit ? 05.11.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

V.a. doktor

10.a. tagasi väänasin trennis jala paremast põlvest välja, Paistetus möödus tookord iseenesest. Nüüd hakkasin tegema tervisejooksu ( olen 52a. mees ) ja tagajärg - vesi põlves. Olen käinud erinevate arstide ( traumatoloogid) juures - vesi võetakse välja- pannakse peale määre. Tõepoolest - 3 päeva on jalg korras,aga vesi tuleb ikka tagasi, Õelge palun, kas sellest veest saab kunagi lahti ( pilt näitab muudatusi luustikus); Kas peale vee eemaldamist liigesest tuleb rahulikult lamada ja mitte liikuda?

Lugupidamisega Olev

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere Olev!

"Vesi" tuleb üldiselt põlve 2 põhjusel:Sisekesta põletikust(võib olla ka reumaatiline päritolu)või vigastusest tekkinud põlvesisesest muutusest,näit.meniskirebend,kõhrekahjustus.Kui kükitamine või põlve konksutõmbamine on valus võib menisk olla katki.Kui liigese sees on midagi katki,siis päästab ainult operatsioon-artroskoopia,et "vesi"põlve enam ei tuleks.Liigesesiseseid mitte luu vigastusi näitab täpselt uuring MRT,mis vajab ortopeeeedi saatekirja.

Paranemist soovides,dr.Kaidu meitern