Prõksuvad puusad!? 20.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18-aastane tantsuga tegelev tüdruk. Tantsimisega, selle tõsisemas tähenduses hakkasin tegelema alles eelmisel aastal, minnes Jazztantsutundi, kus aasta alguses ei nõutud veel eriti head tehnilist taset. Aasta jooksul hakkas õpetaja nõudma oma tantsijatelt paremat väljapoolsust puusadest ja eks selle nimel, et õpetajale rohkem meeldida, sai ikka igasuguseid õuduseid tehtud, et oma puusasid lahtiseks "murda". Nüüd olen aga märganud, et mu puusaliigesed on kõndides peaaegu igal sammul kõvasti praksuma hakanud. Valus see just pole, kuid helid on teinekord nii valjud, et ka kõrvalkäija kuuleb neid. Tunne on umbes selline kui sõrmeliigeste praksumiselgi, aga praks on mitu korda valjem. Mu treener ütles, et see tähendab seda, et mu puusaliigesed on hakanud "avanema", ja et nii kaua, kui see haiget ei tee, pole midagi valesti. Mis teie sellest arvate?

Agne

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere,Agne!

Tõesti paljudel inimestel liigesed praksuvad.See tuleb liigespindu katva kõhre libisemisel vastu teist liigespinda.Kui ei ole valulikkust,ei tohiks olla ka haiguslikkust.Soovitaksin kasutada toidulisandeid kõhrekoe ainevahetuse parandamiseks-küsida apteegist,saab ilma retseptita.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern