kulturismi ohtlikkus 10.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen mõne päeva pärast 15 aastane poiss ja tegelen nn kulturismiga.

Olen kuulnud, et bodybuilding minu vanuses võib kasvu kinni panna,

seda juhul kui teed harjutusi viimase jõu piirini, aga samas olen ka kuulnud, et

see pidavat vaid müüt olema.. Kui ma ei tee oma harjutusi jõupiirini siis ei

ole tulemusi. Aga kui see võib mu kasvu ära rikkuda, siis pole sellel juurdesaadud

lihasmassil küll mõtet.

Palun andke oma profesionaalne hinnang selle kohta, kas on vaid müüt või võib tõesti kasvu kinni panna.

Sellest sõltub minu edasine käekäik.

Ette tänades

A.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et teadmine-tõstmine pidurdab kasvu-on suures osas müüt kui just eriti ei koormata selgroogu(palju täiskükke näit.)Kui tehakse palju igasuguseid ,mitmekülgselt jõuharjutusi siis usun,et see ei peaks küüll halvasti mõjuma kasvule.Aga üldise parema keha arengu huvides võiks ikkagi tegelda ka vahel mõne pallimängu ja kestvusalaga(jooksmine,suusatamine)

Parimate soovidega,dr.Kaidu Meitern