selgroolüli murd 31.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere

Seoses selgroo torsaalosa 12nda lüli murruga pean lamama 3-4 kuud. Kui

tõenäoline on kiirem paranemine ja mis sellele kaasa aitab?Praegu võimlen kodus 3 korda (15min), teen haiglas ettenäiatud harjutusi. Kas tihedam võimlemine või ka tihedam püstiasendis viibimine kiirendab tervenemist? Kas vastunäidustatud pole lamades pea tugev ettepoole kallutamine (näiteks lugemiseks)? Kas on teada kindlaid toiduaineid või vitamiine, mis paranemist soodustaksid? Millal võib hakata tasapisi ujuma (see peaks vist kasulik olema)?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Lülisamba murdude ravi ei ole ainult lamamisreziim. Teie antud informatsiooni järgi pole võimalik määratleda, millist tüüpi vigastusega on tegemist, palju on traumast möödunud, millised on olnud senised ravivõtted. Peaksite pöörduma esmalt selle arsti poole , kes Teil vigastuse diagnoosis ja ravi määras. Vajadusel paluda traumatoloogi konsultatsiooni.