reieluu 12.06.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere ! Mul on selline küsimus, abikaasal oli reieluu killuline murd , kolm kuud ei lubatud jalale toetuda , nüüd võib juba natuke jalale toetuda aga karkudega peab edasi käima arsti sõnul veel vähemalt kaks kuud. Tahaksin antud asjas kaTeie arvamust, kui kaua sellise luu murru paranemine üldse aega võtab ning kui kaua sellise murru puhul on vaja käimisel abivahendeid (karke).
Teid ette tänades!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Üldiselt öeldakse,et minimaalne toetamine jalale lihtsamate reieluu murdude puhul on 8 nädalat ja keerulisemate (nagu Teil) puhul 12 nädalat.Reieluu paranemine võib samuti võtta kuni 3 kuud,oleneb ka vanusest.Nii,et ma olen Teie arsti soovitustega sama meelt.Lisaks võite kasutada ka luustumist kiirendavaid toidulisandeid(Osteostop,mumio jne.)

Paranemist soovides,dr.K.Meitern