Üks kukkumine 12.04.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kolm nädalat tagasi kukkusin kiiresti joostes põlvili. Maandumine oli vist üsna ränk, sest terve õhtu pea valutas ja süda oli paha. Järgmisel päeval oli samuti terve keha valu täis. Arsti juurde ei läinud, sest arvasin, et kui midagi tõsist oleks, siis ei saaks ma püstigi. Kõik muud hädad andsid tasapisi järele, ainult vasak põlv jäi valutama. Umbes kümnendal päeval läksingi põlvekaebusega kirurgi juurde. Röntgenipildidl "ei olnud midagi näha". Diagnoosiks põrutus ja lohutus, et see võtab aega, aga läheb üle. Nüüd on sellest arsti juures käimisest omakorda kümme päeva möödas ja lisaks põlvele valutab ka puus(kergelt), hüppeliiges ja säärekont umbes selle koha pealt, kus tavaliselt soki serv on. Valu on hommikuti väiksem, päevaga läheb hullemaks. Mõnikord ei lase ka öösel magada. Arst soovitas ka põlve elastiksidemega kinni siduda, aga see pani jala veel rohkem valutama. Kogu selle aja olen söönud ibuprofeen 400 ja jalga määrinud. Küsimused: 1) kas see on asjade loomulik käik või pean jälle arsti juurde minema? Kuna elan maal, siis meil eriti arste valida ei ole. 2) Kas ma oleksin pidanud kohe algul nõutama endale töövõimetuslehe, et jalg oleks rahulikult paraneda saanud? Küsin seda sellepärast, et rahulolekus (toas liikudes) ei ole valu nii suur. Olen 50-aastane naine, mul on diagnoositud RA.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Üldiselt põrutuse paranemine võtab kauem aega,kui tavaline venitus,mõnikord mitu kuud.Ibuprofeeni 400 tuleks võtta vähemalt 3-4 korda päevas,kui üldse ei mõju tuleks proovida diklofenak 100X1 päevas.Viga on saanud Teie põlvedra-reieluu liigest kattev kõhrekiht.Kui põlv ei ole paistesse läinud,siis üldiselt kõhrekiht katki-lahti ei ole.Kükitada.põlvitada ei tohiks paar-kolm kuud,ka treppidest raskste kandmine on vastunäidustatud.
Sellest ka suhtumine haiguslehte.Võiks proovida ka ujumist või jalgrattasõitu,kuid mitte läbi valu.Aga olukord peab kogu aeg paranema,kui ei tuleks uuesti ortopeedi poole pöörduda.

Paranemist soovuides,dr.KMeitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

rangluumurd kahe aastasel lapsel

Tere.
Minu kahe aastane tütar murdis diivanilt alla libisedes rangluu. Olen kuulnud, et nii väikesed tavaliselt nii kergesti oma luid ei murra, liiatigi veel ei olnud kukkumine kõrgelt ega suure ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Rangluu on väike luu ja võib halvasti õla peale kukkudes ikka katki minna.Kõigepealt pöörduge oma laste-või perearsti poole.

Paranemist soovides,dr.K.Meitern

Loe edasi

Kukkumine

Minu küsimus on selline, jaanuari-veebruari kuus ma kukkusin treppist alla ja võib olla põrutasin kael-pea ära. Täpselt ei mäleta, kuid arsti juurde ei läinud kuigi järgmisel päeval oli keal kuidagi eriti ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!
Eks Te nikastasite kukkumisega mõnda kaelalüli,sellest lihaspinge kaelas.Tuleks pöörduda mõne manuaalterapisti poole.kes Te lülid tagasi venitab.
Paranemist soovides,Dr.KaiduMeitern

Loe edasi

Kukkumine

Tere! Olen 36-aastane naine. Kolm kuud tagasi kukkusin libedaga käe randmele. Kukkumise ajal oli valu randmes väga tugev. Paistetust ei tekkinud .Paar päeva oli randmes kogu aeg valu tunda. Lootsin, et ...

Vastas dr Toomas Tein

tere,tuleb kindlasti pöörduda arsti vastuvõtule ja teha vajalikud uuringud.

eelreg.telefonil 366088,318199

DR.Toomas Tein

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: