reieluu murd 05.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Tegemist on 64 a. meesterahvaga, kes põdes 1992.a. läbi insuldi, mille tagajärjel jäi vasakpoolne jäsemete halvatus. regulaarse füsioteraapia tulemusel hakkas kõndima, kuid 1993.aastal kukkus ning murdis vasakpoolse reieluu. Opereeriti tolleaegses Sepo kliinikus, kus paigaldati ka luusse või luu ümber nn. kruvi (võin siin terminitega eksida). Tollal arvasid tohtrid, et kui see valu ei tee siis polegi vaja kruvi eemaldada. Haige praegune seisund: suudab iseseisvalt istuda, töötab parem käsi, jalgadele ei toetu, püsti ei tõuse ega seisa. Viimasel ajal on hakanud aktiivselt kurtma opereeritud jala puusas ja kubemes ning vahel ka reiel tugevaid valusid. Kas valu võib põhjustada jalga opereeritud kruvi ja kas oleks mõtekas kaaluda kruvi eemaldamist ? Vabandan, kui väljendusin ebakorrektselt ja pikalt. Tänan südamest vastamise eest!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Valude põhjuse ja fiksaatori eemaldamise vajaduse saab otsustada vaid arsti vastuvõtul. Soovitaksin Teil pöörduda esmalt perearsti poole , kes korraldaks rö- grammid ja suunaksid patsiendi traumatoloogi vastuvõtule.