jalakrambid 01.03.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem seisneb selles, et mul lähevad väga sageli jalad krampi (sääred ja tallaalused) ning seda eriti magades või kõhuli lamades. Säärelihas läheb saapaid jalga pannes krampi ning talla-alune siis, kui natukenegi pöida sirutan või hoian kuidagi pinges. Vahest on jalg nii kõvasti krambis (eriti unes), et nädal aega on jalg nii valus, nagu oleks tugevalt lihast rebestanud. Varem, kui tegelesin aktiivselt aeroobika ja suusatamisega, sellist probleemi jalgadega ei olnud.
Milles on probleem?

Ette tänades,
22a. neiu.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks 1 põhjus on see,et sporditegemine pooleli jäetud-lihased ei saa enam koormust.Tuleks ikkagi mingil määral spordiga püüda tegeleda.Teine asi on normaalne toidu- ja veereziim.

DR.K.Meitern