kannakõõluse osaline rebend 19.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere
olen 22 aastane arstiteaduskonna 4. kursuse üliõpilane. olen 12 aastat tegelenud ka rühmvõimlemisega. nädal aega tagasi sain trennis võimlemiskurikaga löögi vastu paremat kanda. mul diagnoositi kannakõõluse osaline rebend. ravi on konservatiivne ( 3 nädalat kipsi). tahaksin teada kas pärast kolme nädalat peaks kõõlus olema nii terve, et võin kohe täie koormusega edasi treenida?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Ei usu,et peale 3n Te kõõlus nii terve on,et saate täie koormusega .Kui kips maha võetakse tuleks kanda kannakõrgendusi(mölemal jalal,1cm paksud),alustada taastusravi harjutustega,ja alles veel möne näd pärast saab alustada uuesti treeningutega

Dr.K.Meitern.