O.Schlatteri haigus 17.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Poeg on 13 aastane.Tegi kõvasti sporti(kergejõustikut).Nüüd juba vähemalt 6 kuud on ta vaevelnud tugevate põlvevalude käes.Põlvel on ka üsna suur muna.Diagnoositi Schlatteri tõbi ja öeldi,et pole midagi,kui kasv seisma jääb,lähevad ka valud üle.Tuleb lihtsalt õppida valuga elama.Kui tugevalt valutab,tuleb süüa ibuprofeeni ja määrida Fastum geeli.Ei tahaks päris sellega leppida.Ta kasvab ju veel hulk aastaid ja kui kogu see aeg jalg nii tugevalt valutab,siis mis normaalne elu see on.Viimasel ajal on asi päris hull.Nädal aega on põlv nii tugevalt valutanud,et poiss saab ainult WC-s käia.Kooli pole ka saanud.Ibubrofeen ja salvid pole üldse aidanud.Kas tõesti ei ole mingit muud võimalust,kui ainult valu kannatada ja odata,kuni kasv on kinni jäänud?
Lootes lohutavale vastusele.Murelik ema

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Jah,see selline kasvuea haigus,tavaliselt kestab paar-kolm aastat.Lisaks eelpool mainitule,tuleks kanda ka spets sidet põlvekedra all,teha harjutusi reie eesmise grupi lihastel(NB!.Mitte läbi valu),vältida hüppeid.Kasutada jääkreemi.elektriravi.

Dr.K;Meitern