Achilleuse kanna trauma 29.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere Doktor.
Olen 52a. sportlike eluviisidega lüheldane naine. Augusti keskel Soomaal seeneretkel, kus giid viis kiirtempos gruppi läbi vihmase lodumetsa, üle liiga laia kraavi hüpates libisesin tagasi, tundsin kannas rebivat tunnet. Läks veel kaua aega enne kui metsast välja saime, siis juba jalga maha ei saanud panna, nii valus oli. Hoidsin jalga külma vee all. Järgmisel päeval ..... traumatoloog polikliinikust koondatud, sain kirurgi jutule. Kõõluste kohal kõva valulik muna, põld toolile, luumurdu ei ole. Diagnoos: venitus. soojendussalv, elastikside, 2 nädala pärast tagasi, seis muutusteta. Soovitus: füsioteraapia (kas oli ultraheli või magnetravi ? (ei võ pead anda) Fastum geeliga). 1,5 nädala pärast seis sama. Käisin, lonkasin jalg tugevalt elastiksidemes. Arst ütles: "kui ei aita, paneme kipsi." Kusagil komistasin ja samast jalast lõi välk läbi. Nüüd olin kohe traumapunktis. Jutt sama: põlv toolile, luumurdu ei ole, venitus. Seis anekdootlik, arst küsib: "miks kand sinine on, mis verevalum see on ??"
Siis nõudsin ise kipsi. 24 h kuivav marlikips loksus ja murdus, sest tugivahendid sain päevi hiljem Lasnamäelt, Invarust, aga ühe jala peal isegi korteris kaua hüpata ei jaksa. Sõit tagasi, sain uue kipsi. Kuu aega küünarkarkudega, pärast kipsi seis muutusteta. Lõpuks, oktoobri keskel saatis Õismäe kirurg mu Meremeeste Haiglasse ultraheli uuringusse.
Diagnoos: osaline kannakõõluste rebend, soovitus ortopeediline sokk. Kandsin sokki ja sidet, käisin mõõduka kontsaga, et mitte kõõluseid koormata. Uuest aastast loobusin, sest 4 kuu möödudes tundub seis lootusetu. Muhk on ikka jalal, kõõlused vääralt kokku kasvanud, jalg annab tunda igal sammul, ehkki vähem kui algul. Päris madalat jalanõud , botast kanda ei saa, valus käia, ehkki tuimem kui varem. Proovisin suusatada, tugev liikumine kurnab jalga, saapa serv hõõrub muhuosa. Olen sügavalt õnnetu, sest pidin loobuma tantsutrennist, võimlemisest, kõigest, mis andis elujõudu niigi raskel, tööotsingu perioodil, aga tulemus -null.
Uuest aastast olen sunnitud töötama kohal, kus peab pidevalt jalgadel liikuma, treppidest üles-alla käima. Tunnen, et jalg on läinud halvemaks.
Õelge palun, kas siin annab midagi veel kirurgiliselt päästa või jääbki kõik nii? Ma ei tea, kuidas suvel kingades käia kannatab, võib-olla hakkab muundunud kand kõigis jalanõudes hõõruma, valu tegema?
Tänuga vastusele,
Kai

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Peaksite pöörduma ortopeedi poole,vaja opereerida?,tekkinud liited kõõluse ümber?

Dr.K.Meitern